WhatsApp Artık Bilgisayarda

whatsapp-web-whatsapp-com-ile-resmi-olarak-bilgisayarlarda-kullanilabilir-oldu-705x290

Birçok insanın bu zamana kadar dört gözle beklediği sonunda gerçekleşti.Whatsapp artık bilgisayarda kullanılabilir durumda. Ancak bu özelliği kullanabilmeniz için, Android, Windows Phone veya BlackBerry kullanıcısı olmanız lazım.

Basit mantıkla anlatmak gerekirse web.whatsapp’ı kullanabilmeniz için telefonunuzda aktif olarak Whatsapp’a bağlı olmanız gerekiyor. Yani telefonunuzdaki WhatsApp’ı anlık olarak bilgisayar ekranınıza yansıtıyor.

 

Nası Kullanılır?

70555

Resim1- https://web.whatsapp.com/ görünümü.

 WhatsApp’ ın en güncel hali için 22.01.2015, 00:08 itibariyle Google Marketi kontrol ettim. Ama henüz Türkiye’ ye yansımamış. Güncel hali en kısa zamanda gelecektir diye düşünüyorum. WhatsApp’ nız güncellendikten sonra,

Telefonunuzdan WhatsApp’ı açıp, ayarlardan WhatsApp web’i seçiyoruz. Daha sonra Chrome üzerinden web.whatsapp.com adresine giderek, karşımıza gelen (Resim1) QR kodu telefonumuzdan okutuyoruz. İşlem bu kadar basit. Tüm konuşmalarınız artık bilgisayarınızın ekranına gelmiş oluyor.

ekran

Resim2- WhatsApp Web Konuşması

WhatsApp kurucusu Jan Koum’un dediğine göre Apple’ın platform kısıtlamalarından dolayı, şimdilik iOscihazlarımızda bu özelliği kullanamayacağız. Ancak ileride Apple WhatsApp için bu özelliği açar mı bilinmez.
WhatsApp’ın web uygulamasına burada bulunan linkten ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir