Poetweet Atılan Tweet’leri Şiire Dönüştürüyor

705x290

Sanata olan ilginin alt seviyelerde ilerlediği ülkemizde sevdiğiniz birine şiir yazmak bile komik olarak algılanabiliyor. Duygularınızı kendinize sakladığınız zaman ise ‘’bunalım’’ veya ‘’ezik’’ gibi kelimelerle etiketlenmeniz gayet doğal bir durum olarak görülüyor. 

Bu tarz yaklaşımlardan dolayı yaratıcılığını ön plana çıkaramamış veya zaten hiç bu konulara girmemiş kullanıcılara Brezilyalı Contemporary Art Centertarafından hayata geçirilen Poetweet web sitesi yardımcı oluyor. Kendinizin ya da istediğiniz birinin adını bu web sitesine girdiğinizde attığınız tweetleri şiire dönüştürüyor ve kendinizi şair gibi hissetmenizi sağlıyor. Üstelikkullanılan ölçü, dizelerin kümelenişi, uyakların sıralanışı gibi değişik özellikleri de üç seçenek halinde kullanmanıza olanak sağlıyor.

Yaratıcılığınızı göklere çıkaracak veya en azından öyle hissetmenizi sağlayacak olan Poetweet ülkemizde ne kadar rağbet görür bilinmez ama içinizdeki şairi kısmen de olsa ortaya çıkaracağı kesin. Poetweet’in web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir