Arduino Eğitimi Hk.

Merhaba arkadaşlar. Yeni bir yazı dizisi ile Arduino’ yu yakından tanıyacağız. Amerika’ yı yeniden keşfetmeye gerek duymadığım için her blog, teknoloji vb. sayfalarda yazan klişe cümleleri yazmayacağım.

Bu konu altında Arduino’ da daha iyi nasıl kod yazılır? Kod yazarken nelere dikkat edilmelidir? Örnek olarak iyi bir robotik uygulama nasıl geliştirilir?  gibi soruların çözümlerini aydınlatacağız.

Ardunio’ ya yeni başladıysanız birkaç önerim olacak. 

  • Her gördüğünüz web sayfasından karmaşa bilgileri yutmaya çalışmayın. Öncelikle temeli kuralım ki sıkılmadan, vazgeçmeden Ardunio’ ya devam edin.
  • Kendinize ilk aşamada orta çaplı bir Arduino seti alın.

(Eğer zaman sıkıntım yok 1 ay gibi bir süreyi beklerim dersen: Aliexpress vb. çin uyruklu sitelerden alışveriş yapabilirsin. Türkiye’ nin piyasasında x fiyatına alıyorsan; Çin uyruklu sitelerden yaklaşık  1/4< x < 1/2 fiyatına alırsın.)

(Zaman sıkıntım var hemen gelsin ben proje geliştirmeye başlayacağım dersen: robotistan.com, direnc.net bu konuda iyi siteler.)

 

Ardunio’ yu etkin bir şekilde öğrenmek için aşağıdaki linkleri takip edin!

Geleceği Yazanlar- Turkcell

Turkcell’ in yazılımcılar için geliştirdiği, oldukça güncel konuların gündeme getirildiği ve eğitimlerin düzenlendiği, insanların katkıda bulundukları ve gün geçtikçe hızla büyüyen bir ortam.

Burada en temizinden Arduino başlıklar halinde anlatılmıştır.

Lezzetli Robot Tarifleri

Mühendislik okuyan bir üniversite öğrencisi arkadaşımızın özenle hazırlayıp Ardunio geliştiricilerine sunduğu bir youtube kanalı. 

Bu kanalda çeşitli sensörleri ve sensörleri bir araya getirerek yaptığı robotik projelerin temellerini uygulamalı şekilde anlatıyor. 

Belirttiğim iki kaynaktan yola çıkarak kendi Arduino serüveninizi başlatabilirsiniz.

Gelecek yazılarda buluşmak üzere…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir