Bir Developer ile Evlenmek için 7 Nedeniniz

Bir developer’ın ilişki durumu çok iç açıcı değildir. Olursa olur, olmazsa kod yazar. Çok takılmaz böyle şeylere. Onun tek derdi deadline’dır. Karşı cins açısından düşünürsek, bir developer ile neden evlenilir? Gelin bunu maddeler halinde paylaşalım;

1- Koduna Sadıktır

Developer Koduna Sadıktır

Ne alaka? der dediğinizi duyar gibiyim. Şöyle açıklayalım; koduna gözü gibi bakan, onu .dll haline getirip başka developer’lardan sakınan, her ortamda kendi kodunu savunan bir developer’ın eşine farklı davranacağını düşünmüyorsunuz herhalde değil mi?

 

2- İçkisi, Kumarı Yoktur; Kahvesi Vardır.

Developer Coffee

Evet, yoktur. Bir tek kahvesi vardır. Acı Kahve! Maliyete vurursanız, içkinin yanında hiçtir. Kumar ile de arası yoktur bir developer’ın; he belki para kazanmak için kumar sitesi yapar, o kadar.

 

3- Olağanüstü bir Baba Olur!

Developer'ın Bebek Lojiği

Developer baba zekidir, çocuğun algoritmasını çözer ve ona göre davranır.

 

4- Kolay Mutlu Olur.

Developer's Birthday

Doğum günlerinde, Sevgililer Gününde, Evlilik yıl dönümlerinde ne hediye alacam diye düşünmenize gerek yoktur. Bir kahve makinesi, usb bellek, boş dvd, yeni bir klavye, ikinci bir ekran çok mutlu eder bir developer’ı.

 

5- Gönül Eğlendirmez!

Developer T-shirt

Siz hangi developer’ın ‘dur şu kodu yazayım, haftaya bu kodu diğer kod parçası ile değiştiririm, öbür hafta bunların yerine başka kod parçası bulurum!‘ dediğini duydunuz. Doğru kod bloğu onun için tektir. Ölene kadar o projede o kod parçası yer alır. Evet, bayanlara da bu şekilde yaklaşır.

 

6- Temiz, Titiz ve Düzenlidir!

Clean Code Developer

Object Oriented Yazan bir Developer, koduna gösterdiği düzeni evine de gösterir. Projesinde gereksiz kod yığını olmadığı gibi evinde de gereksiz eşya bulundurmaz. Ne demişler ‘We Love Clean Code Developer!

 

7- Çuvalla Para!

Developer'ın aylık maaşı

Size, bir developer’ın kazandığı paradan hiç bahsettim mi? Böyle çuval çuval, yeşil yeşil! hemde her ay!

 

P.S. : Kızlar, bir developer ile evliyseniz seçilmiş insanlarsınız.

 

 

 

Kaynak:

http://developerkafasi.com/

2 thoughts on “Bir Developer ile Evlenmek için 7 Nedeniniz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir