Java New Features

java14′ e kadar neler geldi neler…
openJDK’ lar oracleJDK’ lar…

Biz developer’ lar meslek olarak hep güncel olma zorunluluğumuz var. Yani bu mecburiyet değil de aslında gerçek bir developer için tutku olsa gerek. Çünkü öyle bir şey yapıyoruz ki çok şeyi değiştiriyor 😀 nası anlatayım. En basitinden banka kuyruğunda sıra bekleyen insanlar için yazılım sisteminin hızlı cevaplar vermesi lazım. Veya bir devlet kurumunda fatura vezne kuyruğunda vb. örnekleri çoğaltabiliriz.

Hızlı cevaplar veren, hatası minimize edilmiş, kararlı, sistematik çalışan, siber güvenliği yüksek, esnek, entegrasyona uyumlu bir yazılım geliştirmek için:

mimari önemli olduğu kadar teknoloji de önemli.

Boş zamanlarımda java releases’ lere bakarken blog sayfamı çok boşladığımı ve daha çok open source projeler yapma gereksinimi hissederek yeni çalışmalara başladım.

Çok bomba olan ve herkesin yoğun kullandığı LTS sürümü olan Java 8 den Java 14′ e kadar neler olmuş neler.. adlı çalışmayı yayınlamaya karar verdim.

Öğrenci olan, yeni başlayan, başlamakta olan ve aktif java developer olanlar için örneklerle yenilikleri anlatmaya gayret gösterdim. Tüm bunları yaparken alıntılarıma dikkat ettim. Eğer sizde paylaşımda bulunacaksanız lütfen kaynak göstermeyi unutmayınız.

Her birine detaylıca göz atmınız için bağlantıları bırakıyorum.

Sağlıkla, sevgiyle, java ile kalın 🙂

Melih Hilmi ULUDAĞ

Java 9 için bağlantıya gidin

Java 10 için bağlantıya gidin

Java 11 için bağlantıya gidin

Java 12 için bağlantıya gidin

Java 13 için bağlantıya gidin

Java 14 için bağlantıya gidin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir