LG G2 Ekran Değişimi

Merhaba,

Teknoloji ve yazılımdan bağımsız bir olay anlatacağım bu sefer 🙂 Yaklaşık 2 ay önce telefonumun ekranı kırıldı. (LG G2) Ekranı hangi servise yaptırıyım diye bir araştırma yaparken aşağıdaki linke rastladım.

http://www.serhatsaglam.com.tr/blog/lg-g2-ekrani-kirildi-degisimi-ne-kadar

Serhat Sağlam adında bir arkadaş kendi blog adresinde ekran değişimi ile ilgili yaşadığı bir olayı anlatmış. İstanbul’ da özel bir servisten bahsetmiş. Uygun fiyatta ekran tamiri yapığını ve 6 ay garanti verdiğini vs. anlatmış. Arkadaşın web sayfasını araştırdığımda bunun bir reklam olduğunu ve “G2 ekran değişimi” ile ilgili bir bilginin arama motorunda en üst sıralarda çıkmasını sağlayan bir olay olduğunu gördüm. (Yani düşündüm ki servisle bu arkadaş aralarında anlaşmışlar, bu arkadaş ilgili servise reklam amaçlı böyle bir olayı kendi yaşamış gibi anlatıp insanların ilgisini kazanmaya çalışıyormuş gibi bir yazı niteliği gördüm.) Servisi kullanan müşterilerin oldukça iyi olumlu yorumlarını gördüm. Açıkçası telefonu yaptırmak yerine yeni alıyım diye düşünürken servise bir gönderiyim bakalım nolacak dedim.

Telefonu kardeşimin adıyla servise gönderdim 🙂 (son zamanlarda böyle bir takma isim takıntısı oluştu bende. Databese’ ye örnek veri isimleri girmekten, kendi adımı unutur oldum sanırım 🙂 ) Lafı değiştirmeyelim, her neyse. Telefon servise gitti. Ulaşır ulaşmaz 30dk da  yapıldı. Lokman Bey (Servisin sahibi sanırım) beni aradı ve durumla ilgili bilgilendirdi. Ben ücreti banka hesabına yatırdım ve aynı gün telefonumu kargo ile gönderdi. Birde telefonu kapatmadan önce “Neden kargoyu ücretli gönderiyorsun abi, ben öderdim dedi.” İyi eyvallah dedim 🙂 Ertesi gün yurtiçi kargo (çook hızlıdır ya kendisi) kargomu getirdi. Telefonu incelediğim de ekran sıfırıyla değişmişti. Birde yanına hediye olarak kırılmaz cam koymuş abimiz. 🙂 Bende işkilli bir insan olduğum için en ince ayrıntısıyla inceledim, ekran gerçekten orjinaldi…

Zaman sonra farkettim ki sağ üst köşede dead pixels (ölü piksel) vardı ve sadece siyah ekranda belli oluyordu. Aradım servisteki Lokman Abiyi, anlattım durum böyleyken böyle… “Abi, gönder sen onu ben değiştiriyim, içine sinmiyorsa dedi.” Bu sefer karşı ödemeli kargo ile gönderdim telefonu 🙂 Telefon 6aylık garanti kapsamı dahilinde tekrar yapıldı ve bana aynı gün kargo ile gönderildi. Yine kırılmaz cam jelatini hediye olarak kutu içindeydi. (Ama yurtiçi kargo sağolsun yine burnumdan getirdi, 2gün sonra teslim etti telefonumu…)

Telefon geldi… Kullanmaya başladım, herhangi bir problem yok. Yine orjinal ekran. Her şey gayet güzel. Ama zaman sonra 🙂 telefon ısınınca orta da sarı leke oluştuğunu gördüm. (G2 kronolojik sorun) Aradım Lokman Abiyi, anlattım durumu: böyleyken böyle… “Abi, sende de ne şans varmış, canın sağolsun sen gönder ben değiştiririm dedi.” Yine karşı ödemeli gönderdim kargoyu. 🙂 Telefon aynı gün yapılıp bana geri gönderildi. (Yine yurtiçi kargoya sitem ediyorum… Geç geldi kargom…)

Şu an hiçbir problem yok. Demeye çalıştığım şey şu: Ön yargılı yaklaşmamak gerekiyor… Her işimde olduğu gibi bu servis olayında da bir talihsizlik yaşadım. Bu talihsizlik ekranın orjinalliği ile veya servisle alakalı bir durum değildi… Tamamen benim şansım. Ama bu noktada önemli olan şu. Böyle insanlar hala var demek ki. Lokman Bey, LG’ nin kendi servisinin altında bir fiyata ekran takıyor, 6 ay garanti veriyor. Ve o fiyata benim ekranımı 3 defa değiştiriyor. Bunu yaparken ne telefon serviste bekliyor, ne de kullanıcı hatası deyip beni ihmal ediyor… Telefonun ekranı kesinlikle orjinal. Ve ilgili servis, bu zamana kadar iletişim kurduğum en iyi servis. Bu servisin reklamını yapan Serhat Arkadaşımıza da teşekkürü borç bilirim. Eğer sizde aynı durumu yaşıyorsanız, kesinlikle bu serviste ekranınızı yaptırmanızı tavsiye ederim.

Bu arada, eğer bu yazıyı  Lokman Abi okursa, Benim adım Hüseyin Uludağ değil, Melih Uludağ 🙂 (Ankara’ dan gönderen, belalı müşterin 🙂 ) Bir daha birşey olsa da göndermeyeceğim abi, söz.. 🙂

Servis ile ilgili bilgiler aşağıdadır:

http://www.acilceptelefonutamiri.com/  sitesine uğramanızı tavsiye ederim.

Adresi: Hasanpaşa mah. Kurbağalıdere Cad. No:76 Kadıköy İstanbul. (Hasanpaşa polis karakolu varya hemen onun  tam karşısı)

Tel: 0216 550 40 60 Cep: 0532 772 48 72

G2 için link: http://www.acilceptelefonutamiri.com/hizmetler/54-lg-g2-ekran-değişimi.html

4 thoughts on “LG G2 Ekran Değişimi

 1. Merhaba Melih;
  Aslında yaptığım şey aynen senin yaptığın şey gibiydi. LG G2 telefonumun ekranı değiştirilmişti ve almış olduğum hizmeti baştan sonra ayrıntıları ile yazmıştım. Makalemde yorumuna detaylı bir açıklama yaptım. Bu arada yükümü paylaştığın için sana teşekkür ederim. Gelecek olan yorumlara, maillere ve kullanıcılar bulurlarsa telefon aramalarına hazırlıklı ol:) İleri de de senin için böyle bir makale kesin yazılacaktır:)
  Selamlar.

 2. melih çok teşekkür ederim dediğin gibi burada bende lg g2 ekranımı değiştirdim lokman abi vardı orda sağ olsun ekrana koruyucu da taktı 6 ay garanti de verdi kartını vererek böyle insanlar oldukça telefonunda sorun yaşayanlar gerçek çözme ulaşacaklardır tekrar tekrar saol kesinlikle bende buraya gidilmesini tavsiye edenler arasındayımdır

  1. Ayşe Hanım,
   İşini severek yapmak ve yaptığı işe saygı duymak, bu olsa gerek. Lokman Abide bu var, biz müşterilerini de memnun kılan şeyde tam olarak işine duyduğu saygıdır.
   Selamlar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir